Kariéra

Vážení pedagogickí karieristi, oportunisti i experimentátori!

Pozývame do exkluzívnej práce na unikátnom pedagogickom experimentálnom overovaní slobodného demokratického vzdelávania do košickej Slobodnej školy na pozície:

Osobná asistenka

Dlhodobo hľadáme kolegov, ktorí…


Viac info

Učiteľ prvého stupňa

Dlhodobo hľadáme kolegov, ktorí…


Viac info

Pedagogický asistent

Dlhodobo hľadáme kolegov, ktorí…


Viac info

Projektový manažér

Dlhodobo hľadáme kolegov, ktorí…


Viac info

Zrieknutie zodpovednosti: skúsenosť s našim vzdelávaním je zvyčajne meniaca životne pohľady a pri pochopení súvislosti môže mať človek vážny problém zamestnať sa v tradičných pedagogických inštitúciách, pretože bude vidieť veci v inom svetle a ak má svedomie a kriticky uvažuje, vnútorne ho mnohé veci v bežných školách budú „žrat“. Prídete o svoje dlhoročne budované ego a všetky doteraz používané prostriedky na udržanie disciplíny. Pod vedením nitrianskej univerzity UKF si skúsite budovať skutočný rešpekt podľa filozofií nenásilnej a rešpektujúcej komunikácie v kontexte demokratických pravidiel podľa vzoru škôl Summerhill Sudbury Valley. Ak sme týmto niekoho nadchli, ste náš človek!

Stáž, stredoškolská i vysokoškolská prax

Ak ste študentom strednej alebo vysokej školy, chcete získať nové skúsenosti alebo máte čas a chuť byť dobrovoľníkom v našej škole, odbornú stáž či prax priamo u nás si môžete dohodnúť na info@slobodnaskola.sk

Možné spôsoby spolupráce

Mladým ľudom odporúčame moťnosť „b“, prezože skúsenosti, ktoré vieme poskytnúť, sú omnoho hodnotnejšie ako čokoľvek, čo sa dá u nás (či inde v školstve) zarobiť. Spolupráca môže prebiehať týmito formami: na diaľku, online, osobne v popisovaných termínoch a kombinovane.

a

Platená spolupráca, zodpovednosť za výsledok a dodržiavanie termínov, výkon v rámci skúsenstí/odbornosti.

b

Neplatená stáž, bez zodpovednosti, bez termínov, s niekým, kto sa vie čiastočne venovať stážistovi a komu je vhodné pomocť s cieľom naučiť stážistu to, čo vie mentor (napr. psychológ, predagóg 1. stupňa, manažér…).

c

Kombinácia prvých dvoch možností s jasným rozlíšením, kedy sa ktorá deje a za akých podmienok.